Kas teate, et...

  1. A-vitamiin on valguse suhtes tundlik ja keetmisel kaob sellest koguni kuni 80%.
  2. Kui inimese menüüs ei ole piisavalt magneesiumi, ei toimu D-vitamiini sünteesi. Ja pole üldse tähtis, kui pikka aega me päikese käes viibime või kui palju me toiduga D3-vitamiini saame.
  3. Tiamiini (B1-vitamiini) vajadus sõltub ööpäevasest kaloritarbimisest – mida rohkem tarbime süsivesikuid, seda enam on vaja tiamiini.
  4. Inimesed, kes ei söö liha, kala ega mune, saavad toidust väga vähe B12-vitamiini, sellepärast on neil märksa suurem tõenäosus tunda selle vitamiini puuduse tunnuseid. Nende inimeste toidusedelis on ka liiga vähe täisväärtuslikke valke, D-vitamiini, kaltsiumi, rauda ja tsinki.
  5. Kohv provotseerib organismis üsna kiiresti B-grupi vitamiinide (eriti B1) defitsiiditunnuseid. Sellepärast peaksid kohvisõbrad tarvitama B-grupi vitamiine sisaldavaid toidulisandeid.
  6. Kartuli keetmisel satub suur osa C-vitamiini ja B-grupi vitamiine keeduvette. Need võivad endiselt kasulikud olla, kui kasutate ka vedelikku, aga enamasti valatakse vesi ja koos sellega ka vitamiinid ära.
  7. Suitsetajad peaksid rohkem C-vitamiini saama. On täheldatud, et ühe sigareti suitsetamisel kaotab keha sama palju C-vitamiini kui seda on ühes apelsinis (s.o ligikaudu 70 mg).
  8. Kui inimene joob päevas ühe või kaks portsjonit alkohoolseid jooke, peaks ta hoolt kandma, et organism saaks täiendavalt vitamiine.
Jaga